czwartek, 19 listopada 2020

 DZIEŃ DOBRY OSKAR:)


NA POCZĄTEK MAŁA GIMNASTYKA: (MOŻNA ZACZYNAĆ OD GIMNASTYKI SZCZEGÓLNIE ZWIĄZANEJ Z ROZMACHAMI RAMION – JAKO WSTĘP DO TERAPII RĘKI.) 


                          KRĘCENIE RAMION          SKŁONY             PRZYSIADY


Zadania dla Ciebie na ten tydzień:

1. Zacznij układać konstrukcje z klocków, a potem poproś rodzica, żeby ułożył identyczną. ZACZYNAMY OD 6 ELEMENTÓW. Zamieniamy się rolami dziecko układa swoja konstrukcję druga osoba ją odtwarza. 

2. Ćwiczenie spostrzegawczości. Rozejrzyj się po pokoju i z klocków zbuduj jeden ze znajdujących się w nim przedmiotów lub mebli. Jeśli rodzic zgadnie, co zbudowałeś - brawo! Później role mogą się odwrócić. 

Pamiętajcie - zabawa klockami to doskonała okoliczność do rozwoju mowy. Dużo mówcie i zadawajcie wiele pytań, niech wszystkie półkule mózgu pracują! 

3. GRA DLA CAŁEJ RODZINY Na tacy wysypujemy przeróżne klocki różnych kształtów i kolorów. Dziecko ma wyznaczony czas, by zapamiętać wszystko, co leży na tacy (zabawę można urozmaicić, położyć tam także inne przedmioty np. kredki, sztućce, inne małe zabawki). Po chwili zabieramy jeden przedmiot - kto pierwszy krzyknie, czego brakuje - wygrywa! Jeśli odpowiadający pośpieszy się i wytypuje źle - odpada z rundy, inna osoba zgaduje, co zniknęło. 



CELAMI TYCH ĆWICZEŃ JEST NIE TYLKO DOSKONALENIE FUNKCJI POZNAWCZYCH TAKICH JAK SPOSTRZEGANIE CZY UWAGA ALE RÓWNIEŻ ROZWÓJ MOWY, SŁOWNICTWA, DOSKONALENIE KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH W TYM BUDOWANIE RELACJI Z INNYMI OSOBAMI. 


A TERAZ ... PUCHNĄCA FARBA. 

OTO PRZEPIS: 

SKŁADNIKI: 
  • FILIŻANKA MĄKI PSZENNEJ
  • 3 ŁYŻECZKI SODY LUB PROSZKU DO PIECZENIA
  • 1 ŁYŻECZKA SOLI
  • WODA
  • BARWNIKI SPOŻYWCZE

OCZYWIŚCIE Z OSOBĄ DOROSŁĄ😊 

Wymieszaj wszystkie składniki dodając tyle wody, aby uzyskać konsystencje przypominającą ciasto naleśnikowe. Możesz podzielić farbę na kilka części, do każdej dodać inny barwnik spożywczy. Następnie wlej kolorową masę do woreczków, zawiąż i zrób w woreczku małą dziurkę. 

Puchnącą farbą maluje się poprzez wyciskanie jej przez dziurkę w woreczku. Ukończone dzieła wsadź na około 30 sek. do mikrofalówki lub do piekarnika nagrzanego na maks. temperaturę. Obserwuj proces pieczenia farby w piekarniku – wyjmij „dzieła” po kilku minutach. 


Proszę o zwrotne informacje o przebiegu zajęć.

MIŁEJ ZABAWY:) 

Brak komentarzy:

  DZIEŃ DOBRY OSKAR:) NA POCZĄTEK MAŁA GIMNASTYKA:  ( MOŻNA ZACZYNAĆ OD GIMNASTYKI SZCZEGÓLNIE ZWIĄZANEJ Z ROZMACHAMI RAMION – JAKO WSTĘP DO...